Egzamaya Faydalı Şifalı Bitkiler
6 Eylül 2017
egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler
Egzamaya İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
7 Eylül 2017

Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir

Uzman Desteği Alın

Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir

Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir, yüzdeki egzamaya ne iyi gelir, egzamaya iyi gelen bitkisel yağlar. Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir sorusu hakkında.

Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Makalemizde Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir gibi egzama hakkında tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir sorusu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. İşte Egzama Hastalığına Ne İyi Gelir sorusunun cevabı.

Egzama Hastalığına Faydalı Yağlar

Nane Yağı : Nane yağı, egzama, sedef ya da akne gibi cilt sorunlarında önerilen bir yağdır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Ardıç Yağı : Ardıç yağı, içeriğinde organik asit, glikoz, sakaroz, juniperin ve recineli birleşikler bulunur. Egzama için masaj yapılarak uygulanabilir. (kaynak : onikibilgi com)

Papatya Yağı : Papatya yağı, egzama gibi cilt problerinde önerilen doğal yağların başında gelir. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Menekşe Yağı : Menekşe yağı, egzama, uyuz, dermatit gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Egzama Hastalığına Faydalı Bitkiler

Defne Yaprağı : Defne yaprağı, egzama tedavisi konusuna oldukça hakimdir. (kaynak : pufnoktalari net)

Isırgan Otu : Isırgan otu, böcek ısırması, egzama ve su çiçeğinden kaynaklanan hastalıkları giderir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Kuş Otu : Kuş otu, deri hastalıkları, sedef ve egzamada kullanılabilir. Cildi yumuşatır. (kaynak : saglikvakti com)

Çöven : Çöven, uyuz , egzama gibi cilt sorunları için kullanıldığı bilinmekle birlikte, rahatlatıcı, bronş açıcı bir bitki olarak kullanılmaktadır. (kaynak : 1organik com)

Mürver Çiçeği : Mürver çiçeği, egzama gibi iltihapsal rahatsızlıklara karşı iyi gelir. (kaynak : baharatlarim com)

Egzama Hastalığına İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

El ve ayaklarda oluşan egzama için tarifini vereceğimiz bu kürü 5-6 defa uyguladığınızda %90 olumlu sonuç alacaksınız. Sizde egzama şikayeti yaşıyorsanız bu kürü mutlaka uygulayın.

Dut Kurusu Kürü Malzemeler : 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu, Yarım litre klorsuz su.

Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanışı

İlk olarak yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 6 dakika daha kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırlamış olduğunuz karışım ellerinizi yakmayacak sıcaklığa gelince ellerinizi, diz kapaklarınızı,ayaklarınızı veya dirseklerinizi bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta olması saha iyi olur. 10 dakika bu suda beklettikten sonra egzamalı bölgenizi sudan çıkarın ve 1 saat sonra durulayın.

3-4 kullanımdan sonra egzamaların iyileşme gösterdiğini görecekseniz. İyileşme gösterse bile son 1-2 kere daha 3 gün arayla kürü devam ettirin. Eğer 5-6 kullanımda egzamanızda hiç bir değişiklik yok ise vücudunuzda ki kaşıntı ve kızarıklıkların sebebi başka bir hastalığın belirtisidir.

Dut kurusu kürünü uyguladıktan sonra kızarıklık ve kaşıntılardan kurtuluyor. Fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ise egzamanın başka bir türü ile karşı karşı kalmışsınız demektir. Bunun içinde yine İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği defne yaprağı kürü uygulamanızı öneririz.

İbrahim Saraçoğlu Egzama İçin Defne Yaprağı Kürü

Malzemeler : 1 avuç defne yaprağı, 2-2,5 bardak klorsuz su.

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır

1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2-2,5 su bardağı suyun içinde 10 dakika kaynatın. Egzamalı bölgenizi bu suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Suyun ısısı; ellerinizi yakmayacak şekilde dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Dut kurusu ve defne yaprağı kürünü birlikte uygulamayın. Eğer dut kurusu kürü olumlu bir sonuç göstermez veya egzama kendini tekrarlarsa defne yaprağı kürünü uygulayabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.