egzamaya-karşı-şifalı-bitkiler
Egzama için İyi Gelen Bitkiler Nelerdir
8 Mart 2017
egzamaya-karşı-şifalı-gelen-bitkiler
Egzamaya Karşı Faydalı Bitkiler
15 Mart 2017

Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler

egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler

egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler

Egzamaya karşı İyi gelen bitkiler, egzamaya iyi gelen bitkiler , egzama bitkisel tedavisi, egzama, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

İyi Gelen Bitkiler

Defne Yaprağı : Sıcak suda 5 dakika kaynatın ve egzamalı bölgeye sürün.

Süpürge Otu : Süt, zeytinyağı ve süpürge otunu bir kaba koyarak kaynatınız. Sonra elde ettiğiniz sıvıyı egzamalı bölgelerinize sürünüz.

Ada Çayı : Ada çayı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür. Kısa bir zaman sonra egzamaların tedavi olduğunu göreceksiniz.

Sarı Kantaron : Sarı kantaron iltihap tedavisinde ve cildi nemlendirmekte oldukça etkili bir bitkidir. Bu faydaları ile egzama tedavisinde de oldukça etkili olacaktır.

Kına : Kına, tuzsuz tereyağı ile karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülür ve bekletilir. Egzama tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.

Lavanta Çiçeği : Lavanta çiçeğinin yumuşatıcı ve toksinleri uzaklaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanarak egzamanızı tedavi edebilirsiniz.

Isırgan otu : Isırganları ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika bekletiniz. 5 dakika sonra da yıkayınız.

Beyaz Dut : Beyaz dut ezilerek, yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Sonrada egzamalı bölgeye sürülür. Bir süre bekledikten sonra yıkayın. Buda tedavide çok etkili bir yöntemdir.

Funda Tohumu : Sıcak suda funda tohumlarını kaynatın ve posalı kısımlarını ılıyınca egzamalı bölgeye sürünüz.

Aloe Vera : Eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz jel ve kremlerini alıp egzamalı bölgeye sürebilirsiniz.

Papatya : Papatya içeren kremlerden tutunda papatya suyuna kadar içinde papatya özleri olan her şeyi rahatlıkla egzamalarınızın üzerine sürebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Kekik : Kekik sıcak suda kaynatılır.

Meyan Kökü : Bu bitkiyi ister alıp evde kaynatarak suyunu çıkartıp egzamalarınıza sürebilirsiniz. İsterseniz de kremlerini alıp egzamalı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Egzamaya Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.