Egzama İbrahim Saraçoğlu
6 Ağustos 2017
Egzamaya İyi Gelen Bitkiler
5 Eylül 2017

Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir

egzamaya-karşı-yararlı-gelen-bitkiler

egzamaya-karşı-yararlı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir

Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir, egzamaya ne iyi gelir Ahmet Maranki, egzamaya ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu. Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir cevabı.

Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir sorusuna cevap olarak yazılmış makale. Kuru Egzamaya Ne İyi Gelir sorusunun cevabı makalemizde detaylı olarak yer almaktadır. Makalemizde, Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ve 1001 Naturel Bitkisel Tedavi Merkezinin tavisiyeleri yer almaktadır.

Ahmet Maranki Egzama Tavsiyeleri

Ahmet Maranki Egzama sorunu olanlar icin bir çok çözüm önerisi sundu bunları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz ;

1- Defne yaprağını, defne tohumunu ve defnenin ince dallarını kaynatarak elde edeceğiniz. Sıcak su içerisine egzamalı bölgelerinizi 8 10 defa sokup bir müddet bekledikten sonra çıkarabilirsiniz.

2- İspirto içerisine bir avuç ısırgan otu yaprağını bekletip bu karışım aynı oranda su ile karıştırılarak egzamalı bölgelere pansuman uygulanabilir.

3- Bir bardak kaynar su ve 15 gram adaçayı 5 6 dakika demlendikten sonra egzamalı bölgeler bu su ile yıkanabilir.

4- Funda tohumunu kaynatarak elde edeceğiniz posasını egzamalı bölgelerinize sürerek üzerini sarabilirsiniz.

5- El ve ayak egzamalarına karşı dutu kaynatıp suyunu kullanarak. Veya dut pekmezini sıcak su ile karıştırarak egzamalı bölgelere gece yatarken sürebilirsiniz. Aynı zamanda dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmeside faydalı olacaktır.

6- Muzu ezerek limon suyu ile karıştırıp krem haline getirerek egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz.

7- Kekik kaynatılığ suyu ile egzamalı bölgelerinize pansuman yapabilirsiniz.

8- Toz haline getirilmiş nöbetşekeri ve toz karanfil karıştırılarak sabah ve akşam bir miktar yiyebilirsiniz.

9- Taze sarımsak otunu sıkarak suyunu egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz.

10- 10 adet aspirin 1 çay bardağı ispirto veya suda iyice eritildikten sonra pamuk yardımı ile egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Dut Kurusu Kürü

El ve ayaklarda oluşan egzama için tarifini vereceğimiz bu kürü 5-6 defa uyguladığınızda %90 olumlu sonuç alacaksınız. Sizde egzama şikayeti yaşıyorsanız bu kürü mutlaka uygulayın.

Dut Kurusu Kürü Malzemeler : 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu, Yarım litre klorsuz su.

Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanışı

İlk olarak yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusunu atın. Dut kurularını attıktan sonra 6 dakika daha kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatmaya devam edin. 6 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırlamış olduğunuz karışım ellerinizi yakmayacak sıcaklığa gelince ellerinizi, diz kapaklarınızı,ayaklarınızı veya dirseklerinizi bu suyun içinde 10 dakika bekletin. Dayanabildiğiniz kadar sıcaklıkta olması saha iyi olur. 10 dakika bu suda beklettikten sonra egzamalı bölgenizi sudan çıkarın ve 1 saat sonra durulayın.

3-4 kullanımdan sonra egzamaların iyileşme gösterdiğini görecekseniz. İyileşme gösterse bile son 1-2 kere daha 3 gün arayla kürü devam ettirin. Eğer 5-6 kullanımda egzamanızda hiç bir değişiklik yok ise vücudunuzda ki kaşıntı ve kızarıklıkların sebebi başka bir hastalığın belirtisidir.

Dut kurusu kürünü uyguladıktan sonra kızarıklık ve kaşıntılardan kurtuluyor. Fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ise egzamanın başka bir türü ile karşı karşı kalmışsınız demektir. Bunun içinde yine İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği defne yaprağı kürü uygulamanızı öneririz.

İbrahim Saraçoğlu Defne Yaprağı Kürü

Malzemeler : 1 avuç defne yaprağı, 2-2,5 bardak klorsuz su.

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır

1 avuç defne yaprağını yaklaşık 2-2,5 su bardağı suyun içinde 10 dakika kaynatın. Egzamalı bölgenizi bu suyun içinde 10-15 dakika kadar bekletin. Suyun ısısı; ellerinizi yakmayacak şekilde dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta olması gerekmektedir. Dut kurusu ve defne yaprağı kürünü birlikte uygulamayın. Eğer dut kurusu kürü olumlu bir sonuç göstermez veya egzama kendini tekrarlarsa defne yaprağı kürünü uygulayabilirsiniz.

1001 Naturel Bitkisel Tedavi Merkezi Tavsiyeleri

Mürver Çiçeği : Egzama gibi iltihapsal rahatsızlıklara karşı iyi gelir. (kaynak : baharatlarim com)

Defne Yaprağı : Egzama tedavisi konusuna oldukça hakimdir. (kaynak : pufnoktalari net)

Çöven : Uyuz, egzama gibi cilt sorunları için kullanıldığı bilinmekle birlikte, rahatlatıcı, bronş açıcı bir bitki olarak kullanılmaktadır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan Otu : Böcek ısırması, egzama ve su çiçeğinden kaynaklanan hastalıkları giderir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Sarısabır (aloe vera) : Güneş yanığına karşı iyileştiricidir. Sarısabır egzama tedavisinde kullanılır. (kaynak : organikgunler com)

Kuş Otu : Deri hastalıkları, sedef ve egzamada kullanılabilir. Cildi yumuşatır. (kaynak : saglikvakti com)

Yağlar

Papatya Yağı : Egzama gibi cilt problerinde önerilen doğal yağların başında gelir. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Ardıç Yağı : İçeriğinde organik asit, glikoz, sakaroz, juniperin ve recineli birleşikler bulunur. Egzama için masaj yapılarak uygulanabilir. (kaynak : onikibilgi com)

Nane Yağı : Egzama, sedef ya da akne gibi cilt sorunlarında önerilen bir yağdır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Menekşe Yağı : Egzama, uyuz, dermatit gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.