Yüzdeki Egzamaya Ne İyi Gelir
23 Haziran 2017
Egzama Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki
6 Ağustos 2017

Yüzdeki Egzamaya Bitkisel Çözüm

Uzman Desteği Alın

Yüzdeki Egzamaya Bitkisel Çözüm

Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm, yüzdeki egzamaya kesin çözüm, yüzdeki egzamaya ne iyi gelir. Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm hakkında yazılmış makale.

Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm konusu hakkında detaylı bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz. Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşın. Yüzdeki egzamaya bitkisel çözüm için setimizi satın alabilirsiniz.

Yüzdeki Egzama Nedir ?

Egzaman (dermatit) en yaygın cilt hastalıklarından biridir fakat aynı zamanda. Sebepleri ve kesin tedavisi ile ilgili de tıp dünyasının net konuşamadığı bir rahatsızlıktır. Egzamada cilt, vücut kaynaklı veya çevresel faktörler nedeniyle savunmaya geçerek iltihap yoluyla tepki verir.

Bazı egzaman türleri, örneğin temas egzaması tek bir nedenden dolayı meydana gelirken. Diğer egzama türleri pek çok faktörün bir araya gelmesiyle oluşabilir. Çocuklarda görülen egzama zamanla kendiliğinden iyileşebilir ancak yetişkinlerdeki egzamanın kesin tedavisi yoktur. Hastalığı tetikleyen etkenlerden uzak durularak, egzama kontrol altına alınabilir.

Ciltte kaşıntıya, döküntüye, kızarıklığa, kuruluğa ve çatlamaya yol açan bir durumdur. Sinirsel, alerjik, yağlı deri, temas egzaması gibi farklı egzama türleri vardır. En yaygın türü, ‘atopik dermatit’ olarak da bilinen, alerjik egzamadır ve daha çok kalıtsal olduğu düşünülür. Hastalarda genellikle benzer belirtiler görülür. Ciltte kabarma, tahriş ve kaşıntı en çok görülen şikayetlerdir.

Yüzdeki Egzamaya Bitkisel Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Sarısabır (aloe vera)

Sarısabır, güneş yanığına karşı iyileştiricidir. Sarısabır egzama tedavisinde kullanılır. (kaynak : organikgunler com)

Defne Yaprağı

Defne yaprağı, egzama tedavisi konusuna oldukça hakimdir. (kaynak : pufnoktalari net)

Kuş Otu

Kuş otu, deri hastalıkları, sedef ve egzamada kullanılabilir. Cildi yumuşatır. (kaynak : saglikvakti com)

Mürver Çiçeği

Mürver çiçeği, egzama gibi iltihapsal rahatsızlıklara karşı iyi gelir. (kaynak : baharatlarim com)

Çöven

Çöven, uyuz , egzama gibi cilt sorunları için kullanıldığı bilinmekle birlikte, rahatlatıcı, bronş açıcı bir bitki olarak kullanılmaktadır. (kaynak : 1organik com)

Isırgan Otu

Isırgan otu, böcek ısırması, egzama ve su çiçeğinden kaynaklanan hastalıkları giderir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Yüzdeki Egzamaya Krem İçeriği

Menekşe Yağı

Menekşe yağı, egzama, uyuz, dermatit gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Ardıç Yağı

Ardıç yağı, içeriğinde organik asit, glikoz, sakaroz, juniperin ve recineli birleşikler bulunur. Egzama için masaj yapılarak uygulanabilir. (kaynak : onikibilgi com)

Papatya Yağı

Papatya yağı, egzama gibi cilt problerinde önerilen doğal yağların başında gelir. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Nane Yağı

Nane yağı, egzama, sedef ya da akne gibi cilt sorunlarında önerilen bir yağdır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.