egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler
Egzamaya Ne İyi Gelir
23 Şubat 2017
Egzama Bitkisel Tedavisi
27 Şubat 2017

Egzama Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Egzama Bitkisel Tedavi

Egzama bitkisel tedavi, kuru egzama bitkisel tedavi, egzamaya iyi gelen bitkisel yağlar. Egzama bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Egzama bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Egzama bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Egzama bitkisel tedavi setini satın almak için bize ulaşın.

Egzama Nedir ?

Egzaman (dermatit) en yaygın cilt hastalıklarından biridir fakat aynı zamanda. Sebepleri ve kesin tedavisi ile ilgili de tıp dünyasının net konuşamadığı bir rahatsızlıktır. Egzamada cilt, vücut kaynaklı veya çevresel faktörler nedeniyle savunmaya geçerek iltihap yoluyla tepki verir.

Bazı egzaman türleri, örneğin temas egzaması tek bir nedenden dolayı meydana gelirken. Diğer egzama türleri pek çok faktörün bir araya gelmesiyle oluşabilir. Çocuklarda görülen egzama zamanla kendiliğinden iyileşebilir ancak yetişkinlerdeki egzamanın kesin tedavisi yoktur. Hastalığı tetikleyen etkenlerden uzak durularak, egzama kontrol altına alınabilir.

Ciltte kaşıntıya, döküntüye, kızarıklığa, kuruluğa ve çatlamaya yol açan bir durumdur. Sinirsel, alerjik, yağlı deri, temas egzaması gibi farklı egzama türleri vardır. En yaygın türü, ‘atopik dermatit’ olarak da bilinen, alerjik egzamadır ve daha çok kalıtsal olduğu düşünülür. Hastalarda genellikle benzer belirtiler görülür. Ciltte kabarma, tahriş ve kaşıntı en çok görülen şikayetlerdir.

Egzama Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Kuş Otu

Kuş otu, deri hastalıkları, sedef ve egzamada kullanılabilir. Cildi yumuşatır. (kaynak : saglikvakti com)

Mürver Çiçeği

Mürver çiçeği, egzama gibi iltihapsal rahatsızlıklara karşı iyi gelir. (kaynak : baharatlarim com)

Çöven

Çöven, uyuz , egzama gibi cilt sorunları için kullanıldığı bilinmekle birlikte, rahatlatıcı, bronş açıcı bir bitki olarak kullanılmaktadır. (kaynak : 1organik com)

Sarısabır (aloe vera)

Sarısabır, güneş yanığına karşı iyileştiricidir. Sarısabır egzama tedavisinde kullanılır. (kaynak : organikgunler com)

Isırgan Otu

Isırgan otu, böcek ısırması, egzama ve su çiçeğinden kaynaklanan hastalıkları giderir. (kaynak : faydalarizararlari com)

Defne Yaprağı

Defne yaprağı, egzama tedavisi konusuna oldukça hakimdir. (kaynak : pufnoktalari net)

Egzama Tedavisinde Kullanılan Yağlar

Menekşe Yağı

Menekşe yağı, egzama, uyuz, dermatit gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. (kaynak : aysetolgaiyiyasam com)

Papatya Yağı

Papatya yağı, egzama gibi cilt problerinde önerilen doğal yağların başında gelir. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Ardıç Yağı

Ardıç yağı, içeriğinde organik asit, glikoz, sakaroz, juniperin ve recineli birleşikler bulunur. Egzama için masaj yapılarak uygulanabilir. (kaynak : onikibilgi com)

Nane Yağı

Nane yağı, egzama, sedef ya da akne gibi cilt sorunlarında önerilen bir yağdır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.