egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler
Egzama Tedavi
23 Şubat 2017
Egzama Bitkisel Tedavi
27 Şubat 2017

Egzamaya Ne İyi Gelir

egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler

egzamaya-karsı-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Egzamaya Ne İyi Gelir

Egzamaya ne İyi gelir, egzamaya iyi gelen bitkiler, egzama tedavi yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Egzamaya Ne İyi Gelir, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Egzamaya iyi gelen bitkiler aşağıda yer almaktadır.

İyi Gelen Bitkiler

Egzama genital bölge dahil olmak üzere, eller, ayaklar, kol, yüz gibi vücudun her yerinde çıkabilirler. Bu rahatsızlığa iyi gelen bitkileri sizler için araştırdık. Egzamaya iyi gelen bitkiler:

Kekik : Kekik sıcak suda kaynatılır.

Meyan Kökü : Bu bitkiyi ister alıp evde kaynatarak suyunu çıkartıp egzamalarınıza sürebilirsiniz. İsterseniz de kremlerini alıp egzamalı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Papatya : Papatya içeren kremlerden tutunda papatya suyuna kadar içinde papatya özleri olan her şeyi rahatlıkla egzamalarınızın üzerine sürebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Aloe Vera : Eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz jel ve kremlerini alıp egzamalı bölgeye sürebilirsiniz.

Ada Çayı : Ada çayı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür. Kısa bir zaman sonra egzamaların tedavi olduğunu göreceksiniz.

Sarı Kantaron : Sarı kantaron iltihap tedavisinde ve cildi nemlendirmekte oldukça etkili bir bitkidir. Bu faydaları ile egzama tedavisinde de oldukça etkili olacaktır.

Kına : Kına, tuzsuz tereyağı ile karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülür ve bekletilir. Egzama tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.

Funda Tohumu : Sıcak suda funda tohumlarını kaynatın ve posalı kısımlarını ılıyınca egzamalı bölgeye sürünüz.

Lavanta Çiçeği : Lavanta çiçeğinin yumuşatıcı ve toksinleri uzaklaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanarak egzamanızı tedavi edebilirsiniz.

Beyaz Dut : Beyaz dut ezilerek, yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Sonrada egzamalı bölgeye sürülür. Bir süre bekledikten sonra yıkayın. Buda tedavide çok etkili bir yöntemdir.

Defne Yaprağı : Sıcak suda 5 dakika kaynatın ve egzamalı bölgeye sürün.

Süpürge Otu : Süt, zeytinyağı ve süpürge otunu bir kaba koyarak kaynatınız. Sonra elde ettiğiniz sıvıyı egzamalı bölgelerinize sürünüz.

Isırgan otu : Isırganları ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika bekletiniz. 5 dakika sonra da yıkayınız.

Egzamaya Ne İyi Gelir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Egzamaya Ne İyi Gelir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.