Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

egzamaya-karsı-yararlı-gelen-bitkiler-nelerdir
Egzama için Bitkisel Tedavi
27 Şubat 2017
egzamaya-karşı-şifalı-bitkiler
Egzama için Bitkisel Çözümler
2 Mart 2017

Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

egzama-için-bitkisel-tedavi-yöntemleri

egzama-için-bitkisel-tedavi-yöntemleri

Uzman Desteği Alın

Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Egzama için bitkisel tedavi yöntemleri, egzamaya iyi gelen bitkiler , egzama tedavi, egzama, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Bitkisel Yöntemleri

Funda Tohumu : Sıcak suda funda tohumlarını kaynatın ve posalı kısımlarını ılıyınca egzamalı bölgeye sürünüz.

Beyaz Dut : Beyaz dut ezilerek, yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Sonrada egzamalı bölgeye sürülür. Bir süre bekledikten sonra yıkayın. Buda tedavide çok etkili bir yöntemdir.

Defne Yaprağı : Sıcak suda 5 dakika kaynatın ve egzamalı bölgeye sürün.

Isırgan otu : Isırganları ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika bekletiniz. 5 dakika sonra da yıkayınız.

Papatya : Papatya içeren kremlerden tutunda papatya suyuna kadar içinde papatya özleri olan her şeyi rahatlıkla egzamalarınızın üzerine sürebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Ada Çayı : Ada çayı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür. Kısa bir zaman sonra egzamaların tedavi olduğunu göreceksiniz.

Kına : Kına, tuzsuz tereyağı ile karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülür ve bekletilir. Egzama tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.

Kekik : Kekik sıcak suda kaynatılır.

Lavanta Çiçeği : Lavanta çiçeğinin yumuşatıcı ve toksinleri uzaklaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanarak egzamanızı tedavi edebilirsiniz.

Meyan Kökü : Bu bitkiyi ister alıp evde kaynatarak suyunu çıkartıp egzamalarınıza sürebilirsiniz. İsterseniz de kremlerini alıp egzamalı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Süpürge Otu : Süt, zeytinyağı ve süpürge otunu bir kaba koyarak kaynatınız. Sonra elde ettiğiniz sıvıyı egzamalı bölgelerinize sürünüz.

Aloe Vera : Eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz jel ve kremlerini alıp egzamalı bölgeye sürebilirsiniz.

Sarı Kantaron : Sarı kantaron iltihap tedavisinde ve cildi nemlendirmekte oldukça etkili bir bitkidir. Bu faydaları ile egzama tedavisinde de oldukça etkili olacaktır.

Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.