egzama-için-faydalı-bitkiler
Egzama Bitkisel Tedavi Yöntemleri
27 Şubat 2017
egzama-için-bitkisel-tedavi-yöntemleri
Egzama için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
27 Şubat 2017

Egzama için Bitkisel Tedavi

egzamaya-karsı-yararlı-gelen-bitkiler-nelerdir

egzamaya-karsı-yararlı-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Egzama için Bitkisel Tedavi

Egzama için bitkisel tedavi, egzamaya iyi gelen bitkiler nelerdir, egzama tedavisi, egzama nedir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Egzama için Bitkisel Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için bilgi amaçlı olarak yazılmış makale aşağıda yer almaktadır.

Bitkisel Tedavi

Beyaz Dut : Beyaz dut ezilerek, yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Sonrada egzamalı bölgeye sürülür. Bir süre bekledikten sonra yıkayın. Buda tedavide çok etkili bir yöntemdir.

Kına : Kına, tuzsuz tereyağı ile karıştırılarak egzamalı bölgeye sürülür ve bekletilir. Egzama tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.

Defne Yaprağı : Sıcak suda 5 dakika kaynatın ve egzamalı bölgeye sürün.

Isırgan otu : Isırganları ezin ve egzamalı bölgenize sürerek 5 dakika bekletiniz. 5 dakika sonra da yıkayınız.

Papatya : Papatya içeren kremlerden tutunda papatya suyuna kadar içinde papatya özleri olan her şeyi rahatlıkla egzamalarınızın üzerine sürebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Süpürge Otu : Süt, zeytinyağı ve süpürge otunu bir kaba koyarak kaynatınız. Sonra elde ettiğiniz sıvıyı egzamalı bölgelerinize sürünüz.

Ada Çayı : Ada çayı sütle birlikte kaynatılır ve egzamalı bölgeye sürülür. Kısa bir zaman sonra egzamaların tedavi olduğunu göreceksiniz.

Kekik : Kekik sıcak suda kaynatılır.

Lavanta Çiçeği : Lavanta çiçeğinin yumuşatıcı ve toksinleri uzaklaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanarak egzamanızı tedavi edebilirsiniz.

Funda Tohumu : Sıcak suda funda tohumlarını kaynatın ve posalı kısımlarını ılıyınca egzamalı bölgeye sürünüz.

Meyan Kökü : Bu bitkiyi ister alıp evde kaynatarak suyunu çıkartıp egzamalarınıza sürebilirsiniz. İsterseniz de kremlerini alıp egzamalı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera : Eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz jel ve kremlerini alıp egzamalı bölgeye sürebilirsiniz.

Sarı Kantaron : Sarı kantaron iltihap tedavisinde ve cildi nemlendirmekte oldukça etkili bir bitkidir. Bu faydaları ile egzama tedavisinde de oldukça etkili olacaktır.

Egzama için Bitkisel Tedavi, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Egzama için Bitkisel Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Egzama için Bitkisel Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Egzama için Bitkisel Tedavi, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.